O nas

Kilka słów o nas

ISME – (skrót od “Ideas for Space Mining Engineering”) to grupa studentów, profesorów akademickich i naukowców, entuzjastycznie nastawionych do eksploracji kosmosu, ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu kosmicznego i wszystkich jego aspektów związanych z wydobyciem. Zespół ten powstał około połowy 2016 roku. Naszym głównym zadaniem jest przygotowanie i prowadzenie Konferencji Górnictwa Kosmicznego, organizowanego przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Ponieważ pierwsza Studencka Konferencja Górnictwa Kosmicznego była znaczącym sukcesem i bardzo ważnym wydarzeniem, postanowiliśmy zorganizować organizować wydarzenie cyklicznie, z większą ilością zasobów i doświadczeń zdobytych podczas poprzednich edycji. 

Na początku grupa powstała wyłącznie w tym celu i składała się z zaledwie siedmiu osób. Od tego czasu ISME znacznie się powiększyło – obecnie liczy około trzydziestu osób, pochodzących z różnych ośrodków naukowych Akademii Górniczo-Hutniczej AGH – AGH Space Systems czy SKN Zarządzanie. Jednak większość członków należy do klubu założycielskiego – AGH KMNG (z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, z którego pochodzi większość uczestniczących klubów). Członkowie spoza Akademii biorą również udział w naszych zajęciach i spotkaniach, a ISME współpracuje z innymi uczelniami krakowskimi. 

Można by pomyśleć, że jako grupa wywodząca się głównie z technologicznie zorientowanego uniwersytetu, skupiamy się wyłącznie na technologicznych lub mechanicznych aspektach eksploracji kosmosu i przemysłu. Niemniej jednak chcemy również rozważyć ekonomiczne, prawne i etyczne dylematy związane z pozaziemskim wykorzystaniem zasobów. 

Z niecierpliwością czekamy na wyzwania, które stawia przyszłość przemysłu kosmicznego, i mamy nadzieję być pionierami tej wyłaniającej się gałęzi biznesu i kształtować jej przyszłość.

Poznaj nas!

Koła Naukowe w ISME: